Hidzama
O Hidzami...
Hidžama je puštanje, tj. isisavanje krvi pomoću čaša (mogu biti od stakla, plastike, lima i sl.) ili pomoću roga životinje (koristilo se u prošlosti). Tajna ovog postupka je u tome da se u čaši stvori vakuum. To se postiže izvlačenjem vazduha ustima kroz malu cevčicu, ili spaljivanjem papirića u čaši, koji sagorevajući troši kiseonik i stvara se vakuum. U novije vreme u tu svrhu se koriste šprice ili pumpice.
Čaša se postavi na telo (glava, leđa* koleno, tj. mesto bola), pa kada se stvori vakuum u čaši, ona se prilepi za kožu i uvlači je u sebe. Od osobina vakuuma je da uvlači sve u sebe, pa tako i koža nabubri pod čašom, čiji vakum prikuplja krv koja se nalazi ispod kože (ne utice na venski krvotok) i sabira je u taj nabubreni deo pod čašom.
ŠTA SE ELIMINIŠE HIDŽAMOM?
Eliminiše se potkožni sadrzaj, jer samo 10% tečnosti koja izađe sadrži zdrave krvne elemente, ostalo je kongestirana (stara, zgrušana) krv, toksini od bakterija i virusa, biohemijski otpad, urea, kreatinin, višak holesterola i triglicerida.
NAČIN IZVOĐENJA HIDŽAME?
Negativnim vakumom uz pomoć pumpice se podižu toksini iz slojeva tkiva do površine kože, nakon čega se površinski (1-2 mm dubine) zarezuje hiruškim skalpelom, te se vakum sukcijom vade toksini.
DA LI JE TRETMAN HIDŽAMOM BOLAN?
Hidžama suštinski nije bolna metoda lečenje.Sami rezovi nisu bolni jer se vrši površinsko zarezivanje. Vakum stvara osecaj zategnutosti i suštinski nije bolan, zavisno od stanja u kom se pacijent nalazi, može imati blag osecaj boli koji brzo nestaje . Jačina vakuma se lako reguliše, a dubina rezova nije dublja od 2mm.
KOLIKO DUGO TRAJE HIDŽAMA TRETMAN ?
Tretman traje oko 30-45 minuta, zavisno od organizma pacijenta.
KOLIKO ČESTO SE RADI HIDŽAMA ?
Zdrave osobe mogu raditi hidzamu na svaka tri meseca, sto je dovoljno za redovno čišćenje organizma. Osobe sa zdravstvenim problemom mogu raditi češće, sa minimalnim razmakom od mesec dana, a zavisno od problema koji imaju te se oko toga mogu posavetovati sa svojim terapeutom.